Halı Yıkama

Alfa Halı yıkama da  4 mevsim halı yıkama hizmeti verilmektedir. Halılarınız kapalı sistem son teknoloji makinelerle kurtulduğu için hava durumu bizi hiç ilgilendirmiyor ve bu sayede halılarınız asla ve asla dışarıdaki toz toprak ve benzeri kirli havalara maruz kalmamaktadır.

Halılar artık herkesin gündelik hayatını renklendiren nesneler haline geldi. Halılar hayatımızı renklendirmesine rağmen temizliği düzenli ve iyi bir şekilde yapılmazsa halılardan çıkan toz kıl ve havlar soluduğumuz havaya karışarak sağlımızı tehdit ederler. Bu yüzden aldığınız halı yıkama hizmetinin kalitesi son derece önemli.

İşte tam bu noktada Alfa halı yıkama firması olarak siz değerli müşterilerimize son tekneloji makineler ile size hizmet vermekteyiz. Bünyemizde çalışan herkes gün geçtikçe kendini geliştirmekte ve verdiğimiz hizmetlere yenilerini katmaktayız.

Halılarınız Teslim alındıktan sonra numaralandırılır ve şu işlemler uygulanır;

1) Toz Alma:Müşterilerimizden alınan halılar, zamanla halı bünyesine nüfuz etmiş olan tozlarından arındırılmak amacıyla toz alma makimesiyle, halılar dövülerek süpürülür.

2) Leke KontrolüHalınız yıkanmadan önce leke kontrolü yapılır lekesi olan halılara leke yumuşatma işlemi yapılır.

3) Halı YıkamaHalılar fırçalama makinesiyle ön ve arka yüzü fırçalanır ve durulanır.Halı saçakları  beyazlatılır.

4) Sıkma:  Fırçalama sonrasında halılar yüksek devirli sıkma makinesinde sıkılır.Böylece bünyesindeki kir ve sudan arındırılarak % 90 kuru olarak çıkartılır.

5) Kurutma ve Havalandırma: Halılarınız kurutma ve havalandırma odalarında kurutulur ve havalandırılır böylece nemden ve kötü kokulardan arındırılır.

6) Kontrol ve Paketleme: Halılarınızın son leke kontrolü yapılır , taranıp parfüm sıkıldıktan sonra paketlenir  ve size teslim edilir.